Ekonomi

Guggenheim, Silver Lake’in özelleştirme anlaşmasının ardından Endeavor Group hisselerinin notunu düşürdü

Çarşamba günü Guggenheim, Endeavor Group Holdings Inc (NYSE:EDR) hisse senedi üzerindeki duruşunu değiştirerek Satın Al’dan Nötr’e düşürdü ve fiyat hedefini bir önceki 36,00 $’dan 27,50 $’a aşağı yönlü revize etti.

Değişiklik, Endeavor’ın en büyük hissedarı Silver Lake’in şirketi hisse başına 27,50 $ fiyatla özelleştirme konusunda anlaşmaya varmasının ardından geldi. Bu teklif, etkilenmemiş hisse fiyatı üzerinden %55’lik bir primi temsil ediyor.

Satın alma anlaşması, Endeavor’ın Bağımsız Direktörlerinden oluşan Özel Komite tarafından oybirliğiyle tavsiye edilmiş ve oy haklarının çoğunluğuna sahip hissedarlar tarafından onaylanmıştır. İşlem daha fazla hissedar onayına bağlı değildir, ancak geleneksel kapanış koşullarının ve düzenleyici onayların karşılanması gerekmektedir. Anlaşmanın 2025 yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Analist, anlaşmanın tamamlanması için öngörülen bir yıllık sürenin, Endeavor’un bir iştiraki olan OpenBet’in sahip olduğu oyun lisanslarıyla bağlantılı olduğunu belirtti. Daha önce Endeavor’un OpenBet’i satın alma işlemini tamamlaması bir yıldan biraz fazla sürmüştü. Bu işlemde yer almayan TKO’nun, halka açık bir şirket olarak kalmaya devam ettiği için fayda sağlayacağı da belirtildi.

Analist, TKO’nun bilançosunun Endeavor’un özelleştirilmesi için kullanılmasına ilişkin endişelerin yersiz olduğunu ve özellikle daha önce bu tür duyuruları engellemiş olabilecek stratejik inceleme ve yasal kaygılar çözüldüğü için TKO için bir sermaye iade programının artık daha olası olabileceğini öne sürdü.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

sarkikaraagacajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu